Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zanzibar – ostrov sultánů


Zanzibar je ostrovem exotického koření, ale skutečně zbohatl na obchodu s otroky. Dnes zde můžete svobodně plavat s delfíny, procházet ruinami arabských paláců nebo zažít skutečnou africkou safari.


 

Obrazek


 

 

Zanzibar - fakta


Zanzibar je 85 km dlouhý a 30 km široký. Leží 40 km od břehů východní Afriky. Ostrov byl dlouhou dobu osídlen celými dvory arabských sultánů a zbohatl obchodem s otroky. Dodnes zde žijí převážně muslimové.

Zanzibar - chlouba Tanzánie


Málokdo ví, že Zanzibar je souhrnný název pro tři ostrovy – stejnojmenný ostrov Zanzibar (místními nazývaný Unguta), ostrov Pemba a Latham. Všechny tři leží blízko sebe při východoafrickém pobřeží. Hlavním ostrovem souostroví je Zanzibar. Zanzibar náleží africkému státu Tanzánie (Sjednocená republika Tanzánie).

Příroda na ZanzibaruObrazekZanzibar přitahuje zejména turisty, kteří hledají poslední místa nedotčené přírody. Ostrov je obdivován pro své překrásné panenské pláže s jemným bílým pískem a azurově průzračnou vodou. Stejně skvostné jsou okolní ostrůvky.
Moře a pláže
ObrazekOstrov umožňuje středomořské i oceánské koupání. Oceánský typ koupání zažijete na východním pobřeží, lemovaném vodami Indického oceánu, koupání podobné středomořskému zažijete na západním a severním pobřeží, kde je voda klidnější a nachází se zde spousta lagun. Při odlivu na východním pobřeží můžete prozkoumávat obnažené korálové útesy. Východní pobřeží je ideální také pro surfing a další vodní sporty. Ve vodách jižní části ostrova můžete plavat mezi hejny přátelských delfínů, v severní části Zanzibaru zase můžete pozorovat hejna kladivounů.


Počasí na Zanzibaru


Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. V létě se zde teplota pohybuje okolo 29°C, nejteplejším obdobím je však leden až březen. Od května do listopadu prší.

Volný čas a zajímavá místa na Zanzibaru


ObrazekNa Zanzibaru poznáte afro-muslimský tradiční způsob života, nedotčenou přírodu, překrásné, liduprázdné pláže. Luxus najdete uvnitř hotelových komplexů. Velkou výhodou je možnost výletů na okolní ostrovy nebo na safari blízké africké pevnině. Můžete se zde potápět v korálových útesech, lovit dravé ryby nebo jen sbírat lastury na pláži. Ruiny arabských šlechtických paláců jsou rozesety po celém ostrově.

Hlavní město: Dodoma (Dár as-Salám)


Hlavním městem Zanzibaru je kamenné město Dodoma (též zvané Stone Town), které je pro svou bohatou historii, křivolaté uličky a pozůstatky sultánských paláců zapsán na seznamu UNESCO. V hlavním městě Zanzibaru po celá dvě století probíhal obchod s otroky. Dodoma byla největším otrokářským tržištěm světa.

Důležité upozornění pro dovolenou na Zanzibaru


Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Zanzibaru, nezapomínejte, že se jedná o muslimský ostrov. Ženy musí mimo hotel nosit oděvy s dlouhými rukávy, také sukně nebo kalhoty musí být dlouhé.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2019 >>