Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé, zvuky a hudba – jak na nás působí?

27. 6. 2008

Lidé, zvuky a hudba – jak na nás působí?

převzato z: www.mineralfit.czObrazek


Hudba a nejrůznější zvuky jsou každodenní součástí našeho běžného života. Jak na nás ale působí? Je hudba skutečně zdraví prospěšná, jak se dočítáme z médií? Přečtěte si náš článek a dozvíte se víc.


Lidé a hudba

 

Hudba je přirozenou součástí lidského života. Hudbu posloucháme, protože se nám líbí. Způsobuje lidem příjemné pocity, a proto ji občas vnímáme jako velmi důležitou relaxační složku i běžného dne.


Obrazek


 

Relaxační hudba – posílí zdraví

 

Příznivé účinky relaxační hudby jsou již po desetiletí velmi dobře známy. Relaxační hudba se využívá jako léčba pro mnoho problémů, nejčastěji stresu, depresí, psychických nebo sexuálních poruch a dalších.

 
 

Je však také velmi příznivá pro rozvoj kreativního myšlení, celkově zlepšuje imunitní systém a správně zvolená relaxační hudba mírní únavu nebo například bolesti hlavy.


Obrazek


 Příjemné a nepříjemné zvuky
 

Každý člověk je individuální a jednotlivé zvuky na něj působí jiným dojmem. Některé zvuky, které se jednomu zdají velmi příjemné, jsou pro druhého doslova utrpením.

 

Příjemné zvuky mohou mít stejně příznivé účinky jako poslech relaxační hudby. Naopak zvuky, které působí na člověka nepříjemným až velmi špatným dojmem, mohou navodit právě takové stavy, které se relaxační hudbou léčí.


Obrazek


 

Zvuky a hudbu vnímáme už v matčině lůně

 Těhotné maminky stále častěji využívají metody poslechu hudby v těhotenství, která je jim příjemná. Obecně platí, že hudba či zvuky, které jsou příjemné pro nastávající rodičku, jsou příjemné také pro ještě nenarozené dítě.
 

Poslechem určité hudby můžete v dítěti také vypěstovat kladný vztah k hudbě. Zvuky a hudba jsou pro nás velice důležité a provázejí nás celým životem.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>